Akademia Szkoleń Knorr-Bremse - zdobądź wiedzę i wyprzedź konkurencję!

 

Bezpieczeństwo i niezawodność mają kluczowe znaczenie w transporcie szynowym. Firma Knorr-Bremse, jako lider rynku – od ponad 100 lat wyznacza standardy w obu tych dziedzinach.

Ostatnie lata na rynku kolejowym obfitowały w zakupy nowego taboru jak i w modernizacje starszych konstrukcji. W tym czasie, rozwój techniczny jaki objął systemy hamulcowe i inne układy pojazdów szynowych diametralnie zmienił ich budowę i funkcjonalność.

W związku z powyższym, zarówno producenci jak i operatorzy stają przed koniecznością przystosowania zaplecza technicznego, przeszkolenia pracowników do obsługi urządzeń i podsystemów nieznanych w tradycyjnych lokomotywach, wagonach czy EZT/SZT.

Firma Knorr-Bremse, aktywnie uczestniczy w tym rozwoju – jest także pionierem w tym zakresie. Od wielu lat wdrażamy liczne rozwiązania techniczne w szeroko pojętych systemach taboru kolejowego. Tym samym, skutecznie przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów ułatwienia diagnostyki oraz zwiększenia efektywności taboru.

Wśród nowych układów i urządzeń, które na dobre zagościły w pojazdach szynowych należy wymienić min.:

  • Sprężarki śrubowe SL oraz tłokowe bezolejowe VV,
  • Adsorpcyjne osuszacze powietrza LTZ,
  • Nowoczesne tablice hamulcowe dolokomotyw oraz EP-compact’y,
  • Modułowe zadajniki hamulcowe,
  • Kompaktowe zaciski hamulcowe oraz tarcze i okładziny hamulcowe,
  • Sterowniki hamulcowe BCU,
  • Elektronicznie sterowane układy przeciwpoślizgowe WSP.

Każdy producent i operator taboru wie, że kluczowym czynnikiem procesu produkcji i utrzymania jest człowiek. Począwszy od konstruktorów, pracowników utrzymania, przez serwis, na kadrze technicznej i dziale zakupów kończąc – wiedza i doświadczenie są najcenniejszym kapitałem firmy.

Nietrafiona diagnoza usterki, niewłaściwe utrzymanie taboru czy zakup nieodpowiedniego sprzętu to bardzo kosztowne błędy, które przyczynić się mogą do opóźnień pociągu, a nawet wstrzymania eksploatacji pojazdu przez UTK.

Firma Knorr-Bremse od lat wspiera swoich Klientów w procesie budowy i eksploatacji pojazdów, oferując szeroki wachlarz szkoleń teoretycznych i praktycznych.

Bazując na tych doświadczeniach, proponujemy nową formę wsparcia merytorycznego– tj. szkolenia otwarte pod logiem „Akademii Szkoleń”. Szkolenia otwarte to możliwość poznania budowy i zasad działania współczesnych układów hamulcowych oraz innych podsystemów pojazdów szynowych.

Akademia Szkoleń skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: konstruktorów, pneumatyków, maszynistów, serwisantów, pracowników utrzymania i innych.

Forma szkoleń – tj. spotkania na neutralnym gruncie, dają możliwość otwartej dyskusji oraz wymiany wzajemnych doświadczeń i wiedzy.

Konkurencja ofert pracy z innych firm, oraz brak doświadczenia wśród nowych pracowników to wyzwania działów HR każdego przedsiębiorstwa z branży kolejowej. Nasza oferta, to również forma motywacji pracowników oraz fundament ich rozwoju i długotrwałej współpracy z pracodawcą.

Zakres tematów poruszanych w ramach Akademii Szkoleń jest bardzo szeroki i składa się z jednodniowych modułów, pod wspólnym tytułem „Systemy hamulcowe pojazdów szynowych”.

Moduły podstawowe:

1. Hamulec pneumatyczny,

2. Hamulec elektropneumatyczny,

3. Układy przygotowania sprężonego powietrza,

4. Sterowniki hamulcowe BCU.

Moduły dodatkowe

1. Sterowanie przewodem głównym,

2. Wyposażenie wózków,

3. Hamulce hydrauliczne.

Szkolenia otwarte pod tytułem „Akademia Szkoleń Knorr-Bremse”, odbywają się w naszej siedzibie w Krakowie. Komfortowa i nowoczesna sala szkoleniowa gwarantuje możliwość skupienie, jak i odpowiedni poziom przekazu. Szkolenia mają formę seminaryjną, w której wykład jest podstawą do dyskusji, zadawania pytań oraz doświadczeń.

Niewielkie grupy szkoleniowe gwarantują możliwość dostosowania tematu do indywidualnych potrzeb i poziomu wiedzy uczestników.

Zapraszamy zarówno osoby posiadające doświadczenie w układach hamulcowych, jak i nowych pracowników, rozpoczynających pracę w branży kolejowej i tramwajowej.

Terminy oraz formularze zgłoszeniowe w zakładce „Pliki do pobrania i usługi”.

Do zobaczenia w Krakowie!

Share