Układy hamulcowe


Pneumatyka

Pneumatyka

Sprężone powietrze jest ważnym medium w pojazdach użytkowych. Wytwarzane jest przez sprężarkę, następnie poprzez osuszacz i zawór czteroobwodowy zabezpieczający tłoczone do zbiorników powietrza i tam przechowywane.

Podczas hamowania lub zmian w masie ładunku sprężone powietrze zostaje doprowadzone poprzez zawory sterujące lub moduły do siłowników lub miechów zawieszenia pod ciśnieniem nawet ponad 10 bar.

Mechanika

Mechanika

Właściwa siła hamowania jest wytwarzana w sposób mechaniczny. Hamulec tarczowy Knorr-Bremse o ciężarze poniżej 50 kg wytwarza siłę nacisku około 300 kN i maksymalną moc około 900 kW.

Wraz z wprowadzeniem do sektora pojazdów użytkowych hamulca tarczowego działającego w układzie pneumatycznym ustanowiła firma Knorr-Bremse nowy standard. W wyniku przekonywujących zalet eksploatacyjnych nadal rośnie udział tego hamulca w samochodach ciężarowych, ciągnikach siodłowych i przyczepach.

Elektronika

Elektronika

W nowoczesnych systemach hamulcowych, układach bezpieczeństwa i w systemach zawieszeń pojazdów użytkowych elektronika w wielu zakresach wspiera pneumatykę.

Impulsy sterujące do odpowiednich zaworów i modulatorów są przekazywane z elektronicznego sterownika w czasie rzędu milisekund. Dzięki temu proces hamowania i warunki jazdy błyskawicznie zostają dopasowywane do nowej sytuacji. Rezultatem tego są duże wyższe standardy dotyczące stabilizacji pojazdu, kontroli nad układem hamulcowym, komfortu jazdy i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Zaawansowane systemy regulacji

Knorr-Bremse dysponuje ponad 100-letnim doświadczeniem w zakresie sterowania zaawansowanymi pneumatycznymi systemami regulacji. Są one coraz częściej stosowane także poza układami hamulcowymi i amortyzacyjnymi, np. w układach przenoszenia siły.

Dzięki dziesięcioleciom doświadczeń w zakresie technologii układów hamulcowych oraz globalnym pracom projektowym i rozwojowym, Knorr-Bremse dysponuje wszechstronnymi kompetencjami fachowymi oraz siłą innowacji w czterech głównych dziedzinach: pneumatyka, mechanika, elektronika i zaawansowane systemy regulacji.

Nowoczesne narzędzia projektowe, procedury symulacyjne oraz intensywne i bezkompromisowe testy pozwalają tworzyć niezwykle wytrzymałe systemy, funkcjonujące pewnie, bezpiecznie i niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Systemy dla Pojazdów Użytkowych

W razie pytań lub życzeń jesteśmy chętnie do Państwa dyspozycji.

Kontakty

Informacje dodatkowe

Share

Pneumatyka 


Mechanika 


Elektronika