Tłumiki

Tłumik Visco

Tłumik Visco

1) Tłumik drgań skrętnych Visco

Tłumik drgań skrętnych Visco redukuje wibracje przez współpracę spreżysto-tłumiącą dwóch mas (pireścienia ruchomego i obudowy).

2) Tłumik drgań skretnych ze sprzęgniętym kołem pasowym

Tłumik drgań skrętnych Visco ze sprzęgniętym kołem pasowym zapewnia kompaktowe rozwiązanie do tłumienia drgań skrętnych pomiędzy wałem korbowym i kołem pasowym przy jedenoczesnej redukcji drgań skrętnych na wale korbowym.

Koło pasowe jest połączone z piastą przez elastyczny sprzęg gumowy i jest ułożyskowany na bezobsługowym łożysku ślizgowym.

Hydrauliczny tłumik

Hydrauliczny tłumik

Hydrauliczny tłumik redukuje wibracje wg hydrodynamicznych zasad wyparcia. Drgania powodują w tłumiku względny ruch miedzy masą pierwotną ( Piastą - powierchnia pomarańczowa) i wtórną (obudową - powierzchnia zółta). W następstwie ruchu względnego olej mineralny jest wciskany przez Szczelinę. Spadki ciśnienia odpowiadają hydraulicznemu spadkowi wydajności, który powstaje na skutek działań tłumika.

Knorr-Bremse dysponuje ponad 100-letnim doświadczeniem w zakresie sterowania zaawansowanymi pneumatycznymi systemami regulacji. Są one coraz częściej stosowane także poza układami hamulcowymi i amortyzacyjnymi, np. w układach przenoszenia siły.

Systemy dla Pojazdów Użytkowych

W razie pytań lub życzeń jesteśmy chętnie do Państwa dyspozycji.

Kontakty

HASSE & WREDE GmbH

Georg-Knorr-Straße 4
12681 Berlin
Germany

Phone: +49 30 9392 3101
Fax: +49 30 9392 73101
E-Mail: info@hassewrede.de

Informacje dodatkowe

Share

Tłumik Visco 


Hydrauliczny tłumik