Zapewnienie bezpiecznej mobilności - to codzienne zadanie Knorr-Bremse.

Koncern Knorr-Bremse z główną siedzibą firmy w Monachium jest wiodącym producentem systemów hamulcowych do pojazdów szynowych i użytkowych na rynku światowym. Jako technologiczna machina firma Knorr-Bremse napędza od ponad 110 lat w znaczący sposób rozwój, produkcję, dystrybucję i serwis nowoczesnych systemów hamulcowych. W 2016 r. koncern osiągnął obroty w wysokości 5,5 mld euro, zatrudniając ponad 25.000 pracowników na całym świecie.

W zakresie systemów dla pojazdów szynowych firma, pozostając jednocześnie wierna tradycjom, wyposaża pojazdy komunikacji miejskiej, np. metro i tramwaje, jak również pociągi towarowe, lokomotywy oraz pociągi pasażerskie i szybkobieżne w produkty o zaawansowanej technologii. Oprócz układów hamulcowych oferowane są inteligentne systemy wsiadania, instalacje klimatyzacyjne, systemy zasilania energią, komponenty sterownicze i wycieraczki, drzwi peronowe, materiał cierny oraz systemy wspomagające pracę kierowcy. Ponadto firma Knorr-Bremse oferuje symulatory jazdy i systemy e-learning do optymalnego szkolenia personelu kolejowego.

Dział przedsiębiorstwa zajmujący się systemami pojazdów użytkowych oferuje swoim klientom układy hamulcowe dla samochodów ciężarowych, autobusów, przyczep i maszyn rolniczych. W obszarze systemów układów podwozia firma Knorr-Bremse jest liderem zarówno w zakresie układów sterowania elektronicznego oraz systemów wspomagania pracy kierowców. Zakres pozostałych produktów obejmuje systemy zespołu napędowego oraz tłumiki drgań wstępnych dla silników wysokoprężnych.

Dzięki wszystkim produktom firma Knorr-Bremse przyczynia się w znaczący sposób do bezpieczeństwa na szynach i drogach całego świata. Każdego dnia ponad miliard ludzi na całym świecie obdarza zaufaniem systemy marki Knorr-Bremse.

Macie Państwo do nas pytania?

Chętnie na nie odpowiemy.

Share